SULTAN MASAJI NEDİR?

Sultan masajı diğer adı da dört el masajı ya da tandem masajıdır. İki terapistin bir kişiye aynı anda ve birbiri ile senkronize şekilde uygulanan masaj ve terapi yöntemidir. Burada en önemli şey iki terapistinde aynı anda senkronize şekilde olmaları tedavinin olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır. Zaten bu iki terapistte senkronize çalışmak sebebiyle eğitim almaktadır.

Herkesin de bildiği gibi sultan masajı teknikleri rahatlatıcı şekilde etkiye sahiptir. Masaj yaptırmanın pek çok faydası bulunmaktadır. Bunun spa salonu ya da spa merkezlerinde uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Sultan masajı teknikleri örneğin hem bacaklara hem de kollara aynı anda terapi yapılmaktadır. Ya da çalışan iki masöz ya da masözün bir tanesi kişinin sırtının sağ tarafına masaj yaparken bir tanesi de sol tarafına masaj yapmaktadır. Sultan terapisi Uzakdoğu felsefesinden etkilenmektedir. Aburanga olarak adlandırılan Ayurveda geleneğinden çıkmış olan bu masaj hem bedeni hem de zihni rahatlatmaktadır.

Sultan masajı (dört el) pek çok spanın birleştirilmiş halidir. Aynı zamanda pek çok avantajı da bulunmaktadır. Basınç noktalarına uygulanan teknikler sayesinde derin doku teknikleri ve yüzeysel teknikler uygulanarak kaslar rahatlatılır, gevşetilir ve kan akışı hızlanmaktadır. Sultan masajı teknikleri beynin mantıksal ve duygusal etkilerini uyararak hem fiziksel rahatlama hem de ruhsal bir rahatlama sağlanmaktadır

Masöz ya da masörlerin senkronize hareket etmesiyle birlikte yağ dokularının parçalanmasına neden olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Sultan masajı teknikleri ile kaslar, zihinler ve ruhlar dinlenmektedir. Bu sayede sonraki güne de daha zinde, sağlıklı, mutlu ve rahat uyanmak çok mümkündür.