Spa Nedir?

Spa“nın Türkçe karşılığı su ile gelen sağlık manasında karşılanmaktadır. Genel manada su ile gerçekleştirilen dinlendirici ve tedavi edici yöntemlerin tümüne verilen isimdir. Son dönemde oldukça popüler rahatlama yöntemleri arasında olan bu terapi de kökleri Romalılara kadar gitmektedir. Zamanla Avrupa içerisine yayılmıştır. istanbul spa merkezleri ve İstanbul spa otelleri de git gide artış göstermektedir.

Terapinin pek çok türü bulunmaktadır. Selülit tedavisi, stres atıcı masajlar ve çeşitli cilt bakımları bunlar arasında yer almaktadır.
Spa masajı günümüz şartlarında giderek artış gösteren rahatlama esaslı hizmet veren işletmeler bulunmaktadır. Otel spa İstanbul ile en iyi rahatlama imkanlarını elde etme şansına sahipsiniz.

Spa Nasıl Yapılır?

istanbul spa denildiğinde akla gelen bazı şeyler bulunmaktadır. Öncelikli şekilde şifalı taşlar ve aromatik yağlar spanın olmazsa olmazı sayılmaktadır. Ayrıca istanbul sauna ve spa merkezinde profesyonel şekilde masaj teknikleri uygulanmaktadır. istanbul spa için işletmemize gelen herkes dilediği spa salonu uygulamalarından faydalanabilirler.

Terapi için gerekli bazı kurallar bulunmaktadır. Öncelikle en önemli kural kişi kesinlikle gergin olmamalıdır. Zaten istanbul spa salonu da amaç rahatlamak ve gevşemektir. Rahatlama ve gevşemeyi sağlaması amacıyla da giriş esnasında rahatlatıcı bir müzik sizi karşılamaktadır. Kişi üzerine havlu ya da bornoz, terlikler de giyilmelidir. Masaj esnasında kişiyi rahatsız edecek olan kıyafetlerin olmaması gerekmektedir.

Spa Ve Masaj Arasındaki Farklar Nelerdir?

Pek çok yerde masaj ve spa kelimesi birlikte kullanılmaktadır. Bu şekilde olan işletmelerde iki hizmeti de aynı anda alınacağı anlaşılmaktadır. İkisi de temelde farklı uygulamalar olsa da amaç aynı şekildedir. Sizde istanbul’da en iyi spa masaj salonu olan vip premium hizmetler burada bizi arayınız. iletişim: Tel: 0533 230 44 54

istanbul spa merkezi sunulan hidroterapi bölümüdür, masaj ise kişiye sunulan fizik tedavi bölümüdür. Fakat ikisi de kişinin iyileşmesi koşuluyla kullanılan bir tür terapi yöntemidir.

İki terapi yöntemide birbirinden farklıdır fakat birbirlerini desteklemek sebebiyle birlikte tercih edilmektedir.

Masaj esnasında kişiye bir masör ya da masöz gerekirken, istanbul spa esnasında kişi kendisini rahatlatacak mineralli bir küvet içerisine daldırmaktadır.

Masaj kişiye ve uygulanan bölgeye göre farklılık göstermektedir fakat spa kişinin isteğine bağlı olarak süresi değişiklik göstermektedir.

Masaj fiziksel terapilere güvenirken spa sağlığı iyileştirmek ve farmakolojik olarak çalışabilen minerallerle oldukça zengin hale getirilmiştir. İki uygulama da temelde birbirinden farklıdır fakat ikisi de rahatlamak amacıyla tercih edilen uygulamalardır.

istanbul spa terapisini seçen kişiler dinlenirken aynı zamanda iyileşmek isterken masaj terapisinde uygulanan basınçla birlikte kişi rahatlama ve iyileşme hisseder.

spa center

istanbul Spa Fiyatları Ve Ücretleri Neye Göre Belirlenmektedir?

Terapi de belirlenen ücretler uygulama süresi, masajın yapılma amacı ile farklılık göstermektedir. Seyans süreleri genel manada 20 dakika ile 1 saat arasında değişiklik göstermektedir. Fiyat aralığı ise 180 TL ile 500 TL arasında değişen fiyatlar bulunmaktadır. istanbul lüks spa ve masaj fırsatları için iletişime geçebilirsiniz. Tel: 0533 230 44 54 Bir diğer hizmetimiz hakkında bilgi almak için linke tıklayınız. https://www.beylikduzumasajsalonu.gen.tr/sauna/