MEDİKAL MASAJ NEDİR?

Medikal masaj genel olarak hasta ya da yorgun olan organın rehabilitasyonu amacıyla yani yeniden eski haline gelebilmesi maksadıyla organizmanın yüzeyi üzerine uygulanan ve belirli mekanik enerji ile anatomik ve fizyolojik etkiler meydana getiren terapi yöntemidir. Pek tabii medikal masaj teknikleri fizyolojik, fizyopatolojik, anatomik ve terapötik kurallara bağlı kalınarak yapılan spa türüdür.

Medikal masaj tüm hastalıklarda hastanın yaşam kalitesini arttırmak amacıyla, kabiliyet kazandırma ve psikolojik destek sebebiyle kullanılan terapi türüdür. Aslına bakıldığında pek çok doktorun hastasına reçete olarak da yazmış olduğu  tedavi yöntemidir.

Geleneksel spalardan farklı olarak belirli tıbbi tanıya odaklanmaktadır. Aralarında migreninde bulunduğu pek çok hastalığı tedavisinde kullanılmaktadır. Kendi başına herhangi tarzı olmayan bu terapi ile pek çok spa tekniğinin birlikte uygulandığı görülmektedir.

Medikal masaj sorunun temel nedeni ile ilgilenerek ileride oluşan kronik ağrıların azalmasında oldukça etkili olduğu görülmüştür. Yapılan çalışmalar dahilinde kronik durumlarda ağrıların büyük çoğunluğu, yumuşak doku yaralanmalarında ise %75’e varan iyileşmelerin olduğu gözlemlenmiştir.
Günlük hayatın yorucu anlarından bir nevi uzak kalmak, rahatlamak, dinlenmek ve hatta eneji toplamak gayesiyle terapiye ihtiyaç duyulabilir. Başarılı terapi insana pek çok avantaj katmaktadır

Vücutta yer alan negatif enerjinin alınmasıyla birlikte sağlıklı, mutlu ve zinde bedene kavuşmak nedeniyle medikal masaj teknikleri spa en güzel yoldur. Medikal terapi ile birlikte tüm bu etkilere sahip olmakta mümkündür. Bireyin daha az acı ve ağrı ile yaşamını sürdürmesini sağlayan medikal masajların fiyatları da oldukça uygundur.