İSVEÇ MASAJI NEDİR?

Klasik isveç masajı, bilinen en yaygın spa yöntemlerinden birisidir. Profesyonel terapi tekniği klasik isveç masajı özellikleri günümüzde oldukça popüler olan spa tekniğidir. Aromaterapinin anası olarak sayılmaktadır. Terapistler bu terapiyi batının anatomisine dayanarak, dolaşımı hızlandırmak gergin kasları gevşetmek ve hareket kabiliyetini arttırmak amacıyla kullanılırken ağrıyı azaltırken de kullanılmaktadır.

Özellikle artan iş stresi ve bazı hayat sorunlarıyla birlikte sağlık sorunlarında da ciddi artışlar meydana gelmektedir. Bu oluşan sağlık sorunları ile başa çıkabilmenin en önemli yolu ise klasik isveç masajı özellikleri olarak tanımlanan aynı zamanda spa tekniği terapiden geçmektedir.

İlk spa deneyiminiz değilse ve çok sık spa yaptıran biri değilseniz klasik isveç masajı özellikleri sizin için oldukça etkili spa yöntemi olabilir. Klasik isveç terapisinde çoğu insan 50 ya da 60 dakikalık seyansları tercih etmektedir fakat bunun yanı sıra 75 ya da 90 dakikalık klasik isveç masajı faydaları en temeli de kasların gevşemesinde oldukça önemli etkiye sahiptir.

Özellikle bilinmelidir ki, klasik isveç masajı oldukça nazik ve hafif hareketler ile yapılmaktadır.

İlk olarak klasik isveç masajı teknikleri amacıyla uygun ortamların hazırlanmış olması gerekmektedir. Güzel ve yumuşak bir zemin her zaman spa masası nedeniyle en uygun olan zeminlerdir. Kişiye özel örtünmesi amacıyla temiz ve hijyenik bir havlu gereklidir. Tamamen şart olmamakla birlikte baş ve diz kısmı için yastık olabilir, fakat kesinlikle olması gereken de bir şey değildir. Kullanılan yağlar ise ister aromalı ister aromasız olabilir. Bu yağlar mineralli yağlar olup gözenekleri açabileceği gibi farklı yağlar kullanılarak farklı etkileri de olabilir.